Meeting Date Meeting Venue
21/08/2022 Singapore
20/08/2022 Malaysia
19/08/2022 Macau
14/08/2022 Singapore
07/08/2022 Singapore
05/08/2022 Macau
05/08/2022 Singapore
31/07/2022 Singapore
30/07/2022 Malaysia
24/07/2022 Singapore
23/07/2022 Malaysia
17/07/2022 Singapore
16/07/2022 Hong Kong
13/07/2022 Hong Kong
10/07/2022 Hong Kong
09/07/2022 Singapore
08/07/2022 Macau
06/07/2022 Hong Kong
04/07/2022 Hong Kong
01/07/2022 Hong Kong
28/06/2022 Hong Kong
26/06/2022 Singapore
26/06/2022 Hong Kong
25/06/2022 Hong Kong
24/06/2022 Macau
22/06/2022 Hong Kong
19/06/2022 Hong Kong
18/06/2022 Singapore
16/06/2022 Hong Kong
12/06/2022 Hong Kong
RACE 1: CLASS 5 (1) - 1100M (POLYTRACK) - TIME: 12:00 PRIZE MONEY: S$30000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 FLAK JACKET M ZAKI S BAERTSCHIGER 2 58.5
2 QAIDOOM APP M AKMAZANI -3 M CLEMENTS 5 58.5
3 CROWN GIFT T SEE -1 R LIM 10 57.0
4 SUPER SIX APP T KRISNA -2 J LIM 6 56.5
5 SUPERIOR COAT APP K FAIZ -4 D KOH 3 56.5
6 ALWAYS INNOCENT M KELLADY S BAERTSCHIGER 9 56.0
7 ARION PASSION R WOODWORTH KY YOUNG 8 56.0
8 LIM'S WISH K A'ISISUHAIRI D MEAGHER 4 56.0
9 PERFECT S SHAFRIZAL -1 D MEAGHER 7 56.0
10 FAST AND FEARLESS M LERNER J PETERS 1 55.5
RACE 2: OPEN MAIDEN (WEIGHT FOR AGE) - 1200M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 12:30 PRIZE MONEY: S$20000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 LIM'S MOREREADY K A'ISISUHAIRI D MEAGHER 9 57.5
2 RUSTY RUST TH KOH -1 HW TAN 5 57.5
3 CAPTAIN LEGACY M NUNES L KHOO 2 57.5
4 COMMODORE M LERNER S GRAY 8 57.5
5 KRANJI JEWEL J BAYLISS T FITZSIMMONS 1 57.5
6 RAHOTU APP K HAKIM -1 D LOGAN 7 57.5
7 WAN LEGACY N ZYRUL -2 T FITZSIMMONS 3 56.5
8 MARIANA TRENCH APP WH KOK -1 M CLEMENTS 11 56.5
9 ENGINE START S SHAFRIZAL -1 J ONG 6 56.5
10 SUPER EXTREME I SAIFUDIN HW TAN 10 56.5
11 NARZAR T REHAIZAT -1 J ONG 4 56.5
RACE 3: CLASS 4 (2) - 1400M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 13:00 PRIZE MONEY: S$50000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 REAL SUCCESS O CHAVEZ M CLEMENTS 4 59.0
2 QUADCOPTER M LERNER H TAKAOKA 8 57.5
3 PASSPORT TO ROME M KELLADY S BAERTSCHIGER 2 57.0
4 EAGLE EYE APP K HAKIM -1 D LOGAN 6 55.5
5 RICVELO N ZYRUL -2 J ONG 5 55.0
6 CHIVALRIC KNIGHT M NUNES D KOH 7 53.5
7 FIREWORKS J BAYLISS T FITZSIMMONS 9 53.0
8 HEAVENLY DANCER K A'ISISUHAIRI S GRAY 3 52.5
9 MANDRAKE APP R ISKANDAR -2 J PETERS 1 50.5
RACE 4: CLASS 5 (2) - 1200M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 13:30 PRIZE MONEY: S$30000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 HIDDEN PROMISE APP F YUSOFF -3 D LOGAN 10 59.0
2 FIGHT TO VICTORY T SEE -1 J ONG 11 58.5
3 AUSPICIOUS DAY APP PH SEOW -3 L KHOO 6 58.0
4 SUPER SPEED APP WH KOK -1 S BURRIDGE 8 57.5
5 WEDNESDAY M NUNES D LOGAN 3 57.5
6 MY BOSS M EWE KY YOUNG 9 56.5
7 ATLANTEAN TH KOH -1 HW TAN 7 56.0
8 BURGUNDY LAD APP K HAKIM -1 D KOH 1 56.0
9 BIG MARY I SAIFUDIN J TAN 5 55.5
10 GINGERMAN APP K FAIZ -4 CT KUAH 2 55.0
11 GLOBAL SPIRIT APP R ISKANDAR -2 R LIM 4 55.0
RACE 5: CLASS 4 - 1800M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 14:00 PRIZE MONEY: S$50000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 WIND TRAIL M LERNER H TAKAOKA 6 59.0
2 SHEPHERD'S HYMN M NUNES M CLEMENTS 1 56.5
3 SUN POWER APP K HAKIM -1 D KOH 5 56.0
4 GREAT EXPECTATION K A'ISISUHAIRI S GRAY 9 54.0
5 GREEN STAR APP PH SEOW -3 S CRUTCHLEY 7 53.5
6 STAR JACK APP T KRISNA -2 H TAKAOKA 2 53.0
7 GLOBAL KID APP WH KOK -1 M CLEMENTS 8 52.5
8 GOLD CITY N ZYRUL -2 T FITZSIMMONS 3 51.0
9 MATSURIBAYASHI I SAIFUDIN H TAKAOKA 4 50.0
RACE 6: CLASS 5 (2) - 1100M (POLYTRACK) - TIME: 14:30 PRIZE MONEY: S$30000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 DIAMOND RING APP F YUSOFF -3 D LOGAN 5 59.0
2 DECRETO M NUNES KY YOUNG 10 58.5
3 VICTOREM T REHAIZAT -1 J LIM 3 58.5
4 SAMURAI EXPRESS APP T KRISNA -2 J LIM 4 58.0
5 OPTIMUM STAR M LERNER H TAKAOKA 6 55.5
6 RAGING BRAVE APP K HAKIM -1 J TAN 1 52.5
7 BRIGHT SUN TH KOH -1 J LIM 2 51.5
8 CASH CHEQUE I SAIFUDIN HW TAN 7 51.5
9 RICH FORTUNE M ZAKI S CRUTCHLEY 9 51.5
10 SUPERSONICSURPRISE K A'ISISUHAIRI HW TAN 8 51.5
11 WINNING POWER APP K FAIZ -4 CT KUAH 11 51.5
RACE 7: 1600M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 15:00 PRIZE MONEY: S$70000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 SO HI CLASS TH KOH -1 J ONG 8 58.5
2 CIRCUIT MISSION M LERNER J PETERS 2 58.0
3 RED OCEAN M KELLADY S BAERTSCHIGER 3 58.0
4 TANGIBLE O CHAVEZ M CLEMENTS 6 58.0
5 SKY EYE APP PH SEOW -3 J LIM 10 57.5
6 SUN FORTRESS APP R ISKANDAR -2 D KOH 9 56.0
7 TIME LORD APP K HAKIM -1 D LOGAN 5 56.0
8 RELENTLESS M NUNES T FITZSIMMONS 7 55.5
8 RELENTLESS M NUNES T FITZSIMMONS 7 55.5
9 VITTORIA PERFETTA I SAIFUDIN M CLEMENTS 4 55.5
10 PREDITOR M ZAKI S BAERTSCHIGER 1 53.5
RACE 8: CLASS 5 (1) - 1200M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 15:30 PRIZE MONEY: S$30000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 BUURAQ M NUNES T FITZSIMMONS 8 59.0
2 INFINITE WISDOM M LERNER S GRAY 2 59.0
3 GALAXY STAR M ZAKI S BAERTSCHIGER 1 58.5
4 CITY GATE I SAIFUDIN HW TAN 5 57.0
5 ROYALTY T SEE -1 J ONG 6 56.0
6 STAR EMPIRE O CHAVEZ D KOK 3 56.0
7 LORD OF CLOUD TH KOH -1 J ONG 10 55.0
8 SUN ELIZABETH APP T KRISNA -2 H TAKAOKA 9 54.0
9 EUNOS AVE THREE S SHAFRIZAL -1 L KHOO 11 53.5
10 EASTIGER APP K HAKIM -1 D LOGAN 4 53.0
11 BROADWAY SUCCESS APP PH SEOW -3 D LOGAN 7 50.5
RACE 9: 1800M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 16:00 PRIZE MONEY: S$30000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 BUDDY BUDDY R WOODWORTH S GRAY 10 59.0
2 SPLIT SECOND M NUNES S BURRIDGE 8 58.5
3 FORTUNE STAR L BEUZELIN CT KUAH 11 55.0
4 LARRY APP WH KOK -1 S BURRIDGE 9 55.0
5 BRIGHT ERA M ZAKI J LIM 7 54.0
6 LEMON SQUASH N ZYRUL -2 H TAKAOKA 4 53.0
7 SUNDAY O CHAVEZ D LOGAN 3 53.0
8 FOOTSTEPSONTHECAR S SHAFRIZAL -1 KS TAN 1 51.5
9 ZESTFUL K A'ISISUHAIRI S CRUTCHLEY 6 51.0
10 GLORY SHINE I SAIFUDIN H TAKAOKA 5 50.0
11 MAXIMILIAN TH KOH -1 KY YOUNG 2 50.0
12 SCOOTER APP K HAKIM -1 D KOH 12 50.0
RACE 10: 1400M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 16:30 PRIZE MONEY: S$50000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 PALETAS APP PH SEOW -3 M CLEMENTS 8 59.0
2 VGOR M LERNER R LIM 1 56.5
3 LUCKY IMPERATOR APP R ISKANDAR -2 D KOH 4 56.0
4 KERMAJACK APP K HAKIM -1 D LOGAN 2 55.0
5 DANCING TYCOON M NUNES S GRAY 3 54.5
6 IMA O CHAVEZ S BURRIDGE 6 52.0
7 SACRED SUITE I SAIFUDIN J TAN 9 51.0
8 RED DRAGON K A'ISISUHAIRI CT KUAH 7 50.0
9 EXCEED NATURAL APP K FAIZ -4 D KOH 5 50.0
RACE 11: CLASS 3 - 1200M COURSE A (LC) (TURF TRACK) - TIME: 17:00 PRIZE MONEY: S$70000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 TIGER ROAR M NUNES M CLEMENTS 4 58.0
2 HADEER APP PH SEOW -3 D LOGAN 15 57.0
3 HAPPY MOMENT R WOODWORTH D KOK 14 56.5
4 LEGEND OF THE SUN APP R ISKANDAR -2 D KOH 10 56.5
5 MOONGATE STAR O CHAVEZ D KOH 6 56.0
6 SONGGONG HERA APP T KRISNA -2 R LIM 5 56.0
7 IRONCHAMP APP M AKMAZANI -3 S BURRIDGE 2 55.5
8 CRYSTAL WARRIOR L BEUZELIN J LIM 1 55.0
9 PATTAYA M LERNER M CLEMENTS 11 55.0
10 BE BEE M KELLADY S BAERTSCHIGER 13 54.5
11 LIM'S BESTBREAKER K A'ISISUHAIRI D MEAGHER 8 53.5
12 REIGNITE APP K HAKIM -1 D LOGAN 9 53.5
13 STUNNING CAT J BAYLISS T FITZSIMMONS 7 54.5
14 STREET CRY SUCCESS UNFIXED S BURRIDGE 12 54.5
15 BRUTUS UNFIXED D LOGAN 3 54.5
RACE 12: CLASS 4 - 1100M (POLYTRACK) - TIME: 17:30 PRIZE MONEY: S$50000
Horse No. Horse Name Jockey Trainer Barrier Wt
1 GOLD TEN SIXTY-ONE M NUNES T FITZSIMMONS 12 57.0
2 KISS YOUR SONG M KELLADY S BAERTSCHIGER 1 56.5
3 UNCONQUERED TH KOH -1 L KHOO 3 56.5
4 SAHABAT L BEUZELIN M CLEMENTS 5 54.5
5 DECEPTION APP PH SEOW -3 D LOGAN 4 54.0
6 CHARMINTON APP F YUSOFF -3 D LOGAN 7 53.5
7 MONTANA FLASH APP K HAKIM -1 D LOGAN 9 53.5
8 DR KARDO O CHAVEZ J PETERS 10 52.5
9 WAR FRONTIER K A'ISISUHAIRI KS TAN 8 52.5
10 BIZAR WINS APP R ISKANDAR -2 HW TAN 14 51.0
11 BEYOND SACRED S SHAFRIZAL -1 J TAN 11 50.5
12 FIRST CHIEF I SAIFUDIN R LIM 6 50.0
13 HAPPY FRIDAY UNFIXED KY YOUNG 13 52.0
14 THE BROTHERHOOD UNFIXED J ONG 2 50.0